Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1403894
Ogólnopolska kampania "Pola Nadziei" PDF Drukuj

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. bł. Władysława Demskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie wraz z rodzicami, uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Celem kampanii oprócz pozyskiwanie środków finansowych jest szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

W sobotę 21.04.2012 r. od godziny 8.00 do 13.30 rodzice z dziećmi kwestowali w okolicy sklepu Netto i hali targowej w Sztumie. W niedzielę 22.04.2012r. kwestowaliśmy wraz z Gimnazjalistami i Wolontariuszami z Zespołu Szkół w Barlewiczkach po każdej Mszy św. w parafiach św. Anny i św. Andrzeja Boboli.

 

Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei. Przypomina nam o ludziach cierpiących wymagających naszej opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, dlatego kwestujący trzymali w dłoniach kwiaty żonkili.

Wolontariusze biorący udział kampanii "Pola Nadziei":

  • rodzice  pani Urszula Gostomczyk

pani Agnieszka Urbańska
pani Danuta Świderska

 

 

  • wolontariusze - klasa IIIc Matylda i Krzysztof Andrzejewscy

klasa IVa - Kacper Grudniewski, Zuzia Peplińska, Oliwia Siwonia, Dominika Steniger, Justyna Świderska, Daniela Tymoszuk, Ola i Michał Zdzienniccy.
Klasa IVc - Patrycja Duda vel Dudzińska , Jakub Ossowski, Urszula Obołończyk, Kaja Reksa, Sandra Skrzypska, Wojtek Warda
Klasa IVd -  Nikola Chmielewska, Klaudia Komorowska, Patrycja Kowalska, Adam Rybka, Dominika Urbańska.
Klasa Va - Kacper Rudomin.

 

 

  • Opiekunem wolontariuszy była Barbara Małyska.