Rajd wiosenny 19.01.2012 PDF Drukuj

W czwartek 19.01.2012r. odbył się zimowy integracyjny rajd wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z dziećmi niepełnosprawnymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach. Celem rajdu była integracja wolontariuszy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat prawidłowego dokarmiania zwierząt w okresie zimowym, zwyczajów i warunków życia leśnych mieszkańców w naszych sztumskich lasach.

Dzieci zebraną karmę warzywa, owoce, ziarna zbóż oraz suche pieczywo zaniosły do paśnika. Ciekawym punktem spotkania było wspólne szukanie i rozpoznawanie tropów zwierząt oraz zajęcia plastyczne, gry i zabawy przeprowadzone wiacie leśniczówki Wydry. Wykonane wspólne prace plastyczne nt. moje ulubione zwierzęta zostały zaprezentowane. Podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku nawiązały się serdeczne kontakty między wolontariuszami i dziećmi z ośrodka. Dzieci ciepło i serdecznie podziękowały za pomoc w przygotowaniu rajdu państwu Jadwidze i Dariuszowi Krystkiewicz. Do szkoły wróciliśmy radośni pod wpływem wspaniałych wrażeń.