Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1475338
Caritas
Orkiestra Świątecznej Pomocy PDF Drukuj

 
Rada Samorządu Szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj

Nowa rada została wyłoniona 8 października 2015 r. w demokratycznych wyborach. Poprzedziła je kampania wyborcza, w czasie której mieliśmy okazję poznać kandydatów dzięki plakatom, ulotkom i spotkaniom przedwyborczym. Dodatkowo niezdecydowani mogli zadać pytania poszczególnym kandydatom w czasie specjalnej debaty.

W wyborach bezapelacyjnie wygrał Jakub Pepliński z klasy VI c. W tym roku szkolnym przewodniczący Rady ma dwie zastępczynie, które w czasie głosowania zdobyły taką samą liczbę głosów, a są to Oliwia Lejczak z klasy VI b i Julia Liss z klasy VI D. Sekretarzem Rady został Paweł Świderski z klasy IV B. Gratulujemy!

 
Małe rzeczy, które cieszą innych PDF Drukuj

Wokół nas jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Żeby ich znaleźć nie trzeba daleko szukać. Żeby im pomóc nie trzeba wiele, bo to co możemy im dać, to przecież szczególny dar?.  DAR SERCA. To takie proste?.. To tak niewiele?. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i zrobiliśmy małe rzeczy, które ucieszyły innych. Wśród naszej społeczności szkolnej przeprowadzono zbiórkę słodyczy, zabawek, książek i gier planszowych, które zostały przekazane dla dzieci ze SOSW w Uśnicach oraz dla dzieci z naszej świetlicy socjoterapeutycznej i organizacji Caritas przy parafii św. Andrzeja Boboli. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wiedzą, że nasza najmniejsza pomoc, może się dla Kogoś okazać WIELKĄ. Tak wielką jak idea wolontariatu.

 
Wyjątkowy czas, czas okazywania miłości, radości, pokoju i dobroci PDF Drukuj

 

Czy jesteśmy w stanie udźwignąć ciężar pomocy samotnym, nieszczęśliwym, opuszczonym, niepełnosprawnym. Bycie dobrym leży w naturze każdego człowieka, który niezależnie od wieku, zawsze pomagał drugiemu człowiekowi i tym samym innym wskazywał drogę.... DROGĘ DOBRA. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wiedzą, że Ich uśmiech jest najlepszą receptą na wszelkie bolączki tego świata, Ich serce jest najlepszym barometrem miłości i empatii, Ich pomoc jest czyimś spełnionym marzenie. Dlatego systematycznie odwiedzają przebywających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Sztumie. Spędzając z Nimi wolny czas na rozmowach o małych i dużych rzeczach, czytając z Nimi książki, czasopisma , grając  w gry planszowe, spacerując po korytarzu.

Więcej…
 
Ogólnopolska kampania pt. Pola Nadziei PDF Drukuj

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. bł. ks. Władysława Demskiego pod opieką Barbary Małyskiej brali udział w ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Celem kampanii było zbieranie funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych przebywających w domu.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5