Szkoła w ruchu
Piłka w grze PDF Drukuj

Świetnie zaprezentowali się nasi chłopcy w półfinałach wojewódzkich w mini piłkę nożną w Malborku. Mimo braku kilku kluczowych graczy zajęli wysokie drugie miejsce, przegrywając decydujący mecz z Prabutami 1:2 (bramka M. Kawiński). W pozostałych meczach podopieczni trenera Anslika zremisowali 0:0 z Malborkiem oraz pokonali Tujsk 3:0 (bramki: 2 K. Plebanik, A. Lubczyński ).W drużynie wystąpili szóstoklasiści - A. Lubczyński, G. Zachaczewski, J. Wiwatowski, B. Banaszak, piątoklasiści - K. Plebanik, K. Dyller, D. Folcher, M. Kawiński, M. Jarek oraz uczeń klasy IV Marcel Bełz. Trzeba podkreślić, że byliśmy najmłodszą drużyną biorącą udział w turnieju. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla chłopców oraz trenera za znakomity występ.

Święto sportu PDF Drukuj

Wspaniałym świętem królowej sportu, czyli lekkiej atletyki, okazało się dzisiejsze otwarcie stadionu w Sztumie. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć uczniów "Dwójki", którzy pojawili się w podwójnej roli - zawodników oraz kibiców. Jedni i drudzy byli tak samo widoczni. Część uczniów uzbrojona w kolorowe pompony dopingowała z trybun naszą reprezentację, co widać było i słychać. Przy takim aplauzie nogi same niosły naszych młodych lekkoatletów szybko i daleko w zależności od konkurencji. Skrzydeł dodawała obecność zaproszonych gości, w tym pani dyrektor Agnieszki Boguckiej, wicedyrektor Agnieszki Jaroszewskiej oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. Przy takiej widowni każdy wspiął się na wyżyny swoich możliwości, a niektórzy stanęli na podium i to nie jeden raz  Igor Tyburski zwyciężył w biegu na 600 m, tuż za nim dobiegł do mety Franek Okrój. W skoku w dal Igor ponownie stanął na podium, ale stopień niżej. W biegu na 600 metrów dziewcząt drugie miejsce zajęła Gosia Sadowska, a trzecie Otylia Pietrzyk. Rewelacją zawodów okazali się Ola Oleksiak i Jacek Wiwatowski, którzy zwyciężyli w dwóch konkurencjach - biegu na 60 metrów oraz skoku w dal. Wspaniały początek na wspaniałym obiekcie.Gratulujemy .

Piłka w grze PDF Drukuj

Nasza drużyna dziewcząt wzięła udział w półfinale wojewódzkim w mini piłce nożnej. Po ambitnej walce i wielkim zaangażowaniu zajęła 4 miejsce. Skład naszej drużyny: Nikola Barra, Otylia Pietrzyk, Amelia Żółtkiewicz, Karolina Huzarska, Amelia Figiela, Wiktoria Aleksandrowicz, Gosia Sadowska, Nikola Taczyńska, Klaudia Olejnik oraz Alicja Ścisłowska. Opiekunem zespołu był pan Michał Anslik. Gratulujemy.

Szkoła w ruchu PDF Drukuj

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN chce zwrócić uwagę między innymi na:

• uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;
  • odkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Maksymiliana Golisza w Sztumie przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może?.
Starając się o tytuł "Szkoły w ruchu? podjęliśmy działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:
I obszar. Wychowania fizycznego - zajęcia edukacyjne w ramach podstawy programowej.
"Kształtowanie cech motorycznych w obwodzie stacyjnym"
"Lekkoatletyka"
II obszar. Alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego.
"Zumba"
Gimnastyka korekcyjna
V obszar.  Pozalekcyjne zajęcia sportowe.
  • Biegi przełajowe Grand Prix Sztumu,
  • Wyjazdy na lodowisko do Malborka pt. "Aktywni dla zdrowia",