Szklanka mleka PDF Drukuj

Mamy kota na punkcie mleka

Już od kilku lat bierzemy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Mamy kota na punkcie mleka".

Nasi uczniowie wygrywali w wielu konkursach w ramach realizacji tego programu. Dzisiaj dostaliśmy podziękowanie

za nasz udział. A oto ten list:

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającymi się wakacjami życzymy Gronu Pedagogicznemu dobrego wypoczynku, słońca i radości

oraz liczymy, że po wakacjach wspólnie będziemy kontynuować edukację dzieci na temat wartości odżywczych

i zdrowotnych mleka i jego przetworów w ramach programu Mamy kota na punkcie mleka.

Polska Izba Mleka z myślą o najmłodszych przygotowała spot animowany w ramach kampanii "Mamy kota na

punkcie mleka". Atrakcyjna forma filmiku ma zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, pokazać im dobroczynne

właściwości odżywcze i zdrowotne mleka i jego przetworów. Po obejrzeniu filmiku dzieci dowiedzą się np. ile i jakie

witaminy znajdują się w mleku. Z pewnością zapamiętają mleczny rytmiczny wierszyk z historyjki Kota Mleczysława.

Kampania "Mamy kota na punkcie mleka" jest realizowana przez Polską Izbę Mleka przy współpracy z Polską Federacją

Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku. I słonecznych, zdrowych i bezpiecznych wakacji !!!

Koordynator Elżbieta Krawczykowska

LINK DO FILMIKU Mamy kota na punkcie mleka - opowieść

Dzień mleka w 1b
Klasa I b dowiedziała się, że mleko to skarbiec wielu składników, niezbędnych do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania

człowieka. Dbając o swoje zdrowie, uczniowie na drugie śniadanie przygotowali pyszne płatki kukurydziane z mlekiem.

link do zdjęć

Dzień mleka w 2c

25 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy dzień Mleka. W tym dniu

uczniowie klas młodszych poznawali wartości odżywcze mleka i jego

przetworów. Każda klasa przeprowadziła zajęcia nt. "Po co komu mleko?",

piła mleko, rysowała plakaty zachęcające do picia mleka. Klasa 2 a układała

historyjkę obrazkową pt. "Od króweczki do miseczki", uczyła się co

zawiera mleko i kolorowała krowę. Na zakończenie zajęć każda klasa

otrzymała dyplom a autorzy najładniejszych plakatów dostali mleczne upominki.

album ze zdjęciami

Dzień mleka w 2e

Program Szklanka mleka

SZKLANKA MLEKA

Programu Mam kota na punkcie mleka :   www.mamkotanapunkciemleka.pl

www.mlekozklasa.pl

Mam kota na pukcie mleka- tekst (koordynator: E. Krawczykowska)

Klasa 1 h aktywnie włączyła się w realizację programu ?Szklanka mleka?. Uczniowie poznali znaczenie mleka w diecie dorastającego człowieka, rozumieją konieczność codziennego picia mleka dla dbałości o własne zdrowie. Dlatego chętnie piją mleko na przerwach i zbierają siły na kolejne zadania.

DLACZEGO NALEŻY PIĆ MLEKO? -PREZENTACJA

Poznajemy przetwory mleczne

Uczniowie w ramach programu Szklanka mleka , piją nie tylko ten pyszny napój, ale również podczas zajęć wzbogacają swoją wiedzę na temat wartości odżywczych mleka. Samodzielnie przygotowują napoje mleczno-owocowe i degustują podczas wspólnego posiłku jakim jest drugiego śniadanie.

W środę 25 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Mleka. W tym dniu w klasach organizowane były pogadanki na  temat  popularyzacji mleka i produktów mlecznych jako elementów codziennego jadłospisu. Ogłoszony został  Dzień Białej Bluzeczki  a klasy wykonały piękne mleczne plakaty.