Odsłon : 1491997
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego PDF Drukuj

W tym roku szkolnym gospodarzem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia" był Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.

W szkolnej sali gimnastycznej, 27 kwietnia 2016 roku, zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego województwa pomorskiego,  zainteresowani historią wojen i wojskowości XVI/XVII wieku, którzy pomyślnie przeszli poprzednie etapy zmagań. Test konkursowy okazał się trudny, wymagał bowiem znajomości faktów historycznych, postaci, pojęć jak i mapy. Naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowało troje uczniów. Zuzanna Omieczyńska i Milan Safader uzyskali zaszczytny tytuł laureatów, zaś debiutujący w tym konkursie Bartek Grzegorzewski otrzymał tytuł finalisty. Cieszymy się z sukcesu naszych wychowanków i wszystkim gratulujemy!