Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525317
Mistrzostwa Polski w grze Superfarem PDF Drukuj

Więcej zdjęć

Już po raz czwarty Klub Gier Planszowych Pionkolandia, który działa przy Szkle Podstawowej Nr 2 w Sztumie zorganizował Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer. Do Sztumu przybyła rekordowa liczba 43 szkół z całej Polski. Turniej rozpoczął się od uroczystego przywitania gości przez Burmistrza Miasta i Gminy Sztum ? pana Leszka Tabora, który sprawował patronat nad mistrzostwami i programu artystycznego w wykonaniu zespołu muzycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie oraz uczennicy Justyny Świderskiej z Gimnazjum Nr 1 w Sztumie.


Następnie prowadzący całą imprezę pan Sławomir Wiechowski omówił zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stolików. Każdy z graczy rozegrał sześć partii eliminacyjnych, z których wyłoniono najlepszą szesnastkę półfinalistów, a z nich czterech finalistów w składzie: Krzysztof Gromko ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie, Łukasz Łaskarzewski ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie, Stanisław Szostak z Gimnazjum nr 3 w Malborku oraz Filip Połom z Gimnazjum w Ryjewie.


W końcu tytuł SUPERFARMERA 2017 uzyskał Łukasz Łaskarzewski. Dla wszystkich uczestników turnieju firma GRANNA ufundowała drobne nagrody, a dla czwórki finalistów wspaniałe gry.

 

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi Krzysztofowi Gromko za zajęcie drugiego miejsca oraz Kaprowi Czyrkiewicz za wygranie konkursu za najładnieszy strój.

 

Warto dodać, że nad całością zawodów czuwało wolontariusze z naszej szkoły, którzy  docenienie za swoją świetną pracę przez wydawnictwo Granna i zaproszeni do przeprowadzenia mistrzostw w Warszawie.