Odsłon : 1491989
Mikołajkowe zmagania matematyczne PDF Drukuj

Dnia 5 grudnia 2014 odbyły się Mikołajkowe Zmagania Matematyczne. Wzięły w nich udział trzyosobowe zespoły wyłonione z reprezentantów poszczególnych klas. Konkurs przebiegał w 3 kategoriach wiekowych- klasy IV, V, VI.

Drużyny rozwiązywały zadania typu: prawda/ fałsz, zamknięte jednokrotnego wyboru, zadania otwarte- oblicz i podaj odpowiedz, rebusy matematyczne oraz łamigłówki liczbowe.

W kategorii klas IV najlepsza okazała się klasa IVA, w kategorii klas V klasa VA  i w kategorii klas VI  klasa VIB.

Wygrane drużyny zostały nagrodzone. W czasie trwania konkursu na pytania dodatkowe odpowiadała publiczność. Dodatkowe punkty zostały przyznane drużynom za transparenty i kulturalne kibicowanie klas.

Jednym z zadań było ułożenie matematycznej rymowanki, która pomaga zapamiętywać szkolne wiadomości.