Odsłon : 1492006
Zmagania matematyczne PDF Drukuj

Dnia 6 grudnia 2013 odbyły się Mikołajkowe Zmagania Matematyczne. Wzięły w nich udział trzyosobowe zespoły wyłonione z reprezentantów poszczególnych klas. Konkurs przebiegał w 3 kategoriach wiekowych- klasy IV, V, VI. Drużyny rozwiązywały zadania typu: prawda/ fałsz, zamknięte jednokrotnego wyboru, zadania otwarte oblicz i podaj odpowiedz, rebusy matematyczne oraz łamigłówki liczbowe.W kategorii klas IV najlepsza okazała się klasa IVA, w kategorii klas V klasa VB i w kategorii klas VI klasa VIA. Wygrane drużyny zostały nagrodzone. W czasie trwania konkursu na pytania dodatkowe odpowiadała publiczność. Dodatkowe punkty zostały przyznane drużynom za transparenty i kulturalne kibicowanie klas.

Jednym z zadań było ułożenie matematycznej rymowanki, która pomaga zapamiętywać szkolne wiadomości.

Oto jedna z nich ułożona przez klasę 4 A, której liderem był Juliusz Sędzikowski :

Chdźcie dzieci światło zgaście 2 .6=12
Niech najmłodsze z Was juz zaśnie 3.6=18