Klub Bezpiecznego Puchatka PDF Drukuj

2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 wszystkie klasy pierwsze przystąpiły do realizacji programu o bezpieczeństwie AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Celem tego programu jest:

- uświadomienie uczniom rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia

-poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

-nauka efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji,  selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

W związku z  realizacją programu edukacyjnego Klub Bezpiecznego Puchatka; oraz Innowacji Pedagogicznej   "Gmina Sztum -moja mała ojczyzna"  uczniowie klasy 1h i 1i uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.  Mieli tam  możliwość

zwiedzenia budynku policji,  zapoznania      z trudami pracy policjanta ,ze sposobami  radzenia sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających naszemu życiu i zdrowiu oraz uzyskali bezcenne rady  jak bezpiecznie spędzać wolny czas w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Nie jest to koniec naszej współpracy z KPP w Sztumie, gdyż w ramach realizacji

wyżej wymienionych  programów uczniowie odwiedzą jeszcze komendę w miesiącach kwietniu i czerwcu.

M. Jurkiewicz, D. Koprowska

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji. W dniu 20.04.2016r. naszą szkołę odwiedziły policjantki z KPPw Sztumie  mł.asp. Karolina Gastoł-Zawicka oraz asp. Alicja Lityńska  Uczniowie mieli okazję porozmawiać z  paniami policjantkami  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na
przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Dzieci z klasy 1g podczas zajęć 16.05. bawiły się przy pomocy znaków drogowych. Tworzyły scenki dramowe stosując się do poznanych zasad ruchu drogowego. Zadbały o prawidłowe rozmieszczenie odblasków, przy pomocy książeczki edukacyjnej, realizując program Akademia Bezpiecznego Puchatka.

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

Spotkanie z policjantem sposobem na bezpieczne wakacje

Celem przedwakacyjnej wizyty mundurowych było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Beata Zielińska

Uczniowie klasy I g dołączyli do KLUBU BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Dzieci uczyły się jak być bezpiecznym na spotkaniu z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Uzupełnieniem zajęć był film edukacyjny "Z Puchatkiem bezpieczniej", po którym omawialiśmy bezpieczne sposoby poruszania się na drodze, na rowerze, w szkole oraz w domu. Każde dziecko otrzymało książeczkę z grami i zabawami, które pomogą utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie i zdrowo spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. W realizację projektu zaangażowaliśmy także rodziców, przekazując im broszury informacyjne oraz informacje o dostępnych dla nich materiałach.

W listopadzie dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie, przystępując do OGÓLNOPOLSKIEGO TESTU BEZPIECZEŃSTWA. Po udziale w teście pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka.

Program edukacyjny Klub Bezpiecznego Puchatka

W naszej szkole ruszyła akcja Klubu Bezpiecznego Puchatka, w której biorą udział dzieci klas pierwszych. "Klub Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który pomoże dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole. "Klub Bezpiecznego Puchatka" przygotował praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Pierwszoklasisty. Dzięki nim będzie on umiał rozpoznawać zagrożenia, bezpiecznie uczyć się, bawić.

zajęcia w kl. I E

2013/2014

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc wykorzystać ten okres, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci - uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

W klasie Ia dzieci  poznały już Puchatka, dzięki któremu będą  umiały rozpoznawać zagrożenia, bezpiecznie uczyć się, bawić!

kl. ID

kl. Ie

Klasa pierwsza B w trakcie realizacji programu Klub Bezpiecznego Puchatka. Dzieci zdobyte wiadomości i umiejętności mogły sprawdzić za pomocą ćwiczeń, które znajdowały się w otrzymanych książeczkach .Egzamin zdały na piątkę z plusem.