Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1475364
UNICEF PDF Drukuj

2016/2017

 

zdjęcia

W ostanich dniach listopada dzieci ze Szkolnego Klubu UNICEF po raz kolejny podjęły próbę pomocy mieszkańcom Afryki.

Zbieraliśmy używane okulary, które niejednokorotnie zajmowały tylko miejsce w naszych szafkach i szufladach. Nam już

niepotrzebne, dadzą radość i pomogą w codziennym życiu 200 osobom, bo aż tyle okularów wysłaliśmy do organizatorów

akcji: "Okuliści dla Afryki". Dzięki pomocy Zakładu Optycznego VISUS dużą część z nich udało się przed wysłaniem opisać

karteczkami z informacją o ich mocy dzięki czem na pewno trafią do odpowiednich osób. Dziękujemy wszystkim uczniom,

rodzicom i nauczycielom za pomoc w zbiórce.

Okulary dla Afryki

Szkolny Klub UNICEF serdecznie zaprasza wszystkich do zbiórki już niepotrzebnych, używanych okularów. Nie jest ważne ile mają lat i jak bardzo są już niemodne. Ważne, aby nie były uszkodzone ani porysowane

w centrum. W naszych domach zajmują niepotrzebnie miejsce

a przecież mogą pomóc wielu ludziom.

Jakie okulary zbieramy?

Okulary korekcyjne PLUSY i MINUSY oraz OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Jakich okularów nie zbieramy?

Nie zbieramy OKULARÓW PROGRESYWNYCH i z CYLINDRAMI (korygującymi astygmatyzm) oraz USZKODZONYCH.

Jak przygotować okulary?

1. Będziemy wdzięczni za wymycie okularów wodą i płynem do mycia naczyń lub mydłem, gdyż w Afryce

jest problem z dostępem do wody.

2. Jeśli znacie Państwo moc szkieł prosimy o dołączenie do okularów karteczki

z informacją o niej.

JEŚLI PODANIE MOCY SZKIEŁ NIE JEST MOŻLIWE, PRZYNIEŚ OKULARY BEZ OZNACZENIA

Pamiętaj LICZY SIĘ KAŻDA PARA!!!

ZBIÓRKA TRWA DO 25.11.2016

Okulary można zostawić w pokojach nauczycielskich, oddać p. Helenie Antoniszewskiej lub p. Beacie Zielińskiej

 


 

2015/2016

W marcu zakończyliśmy w szkole akcję-Mali uczniowie idą do szkoły-. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Pomimo faktu, iż jest to już kolejna akcja, w której uczestniczą nasi uczniowie, różnice w codziennym życiu w dwóch tak odległych od siebie krajach, wywoływały u dzieci silne emocje. Do akcji włączyli się również rodzicie, poprzez wspólne z dziećmi przygotowywanie książeczek. W sumie powstało w naszej szkole ponad 150 książek. Były kolorowanki,
słowniczki, albumy, znane  baśnie i całkiem nowe bajki, zagadki, łamigłówki i wierszyki. Podczas kiermaszu zorganizowanego 22 marca br. każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu udało się zebrać 220zł. Natalia, Pola i Nina, czyli przedstawiciele Klubu Szkół Unicef działającego w naszej szkole pod opieką koordynatora akcji udały się do banku, gdzie osobiście wpłaciły całą kwotę na konto Unicef przeznaczone na pomoc dzieciom w Mali.

 
Ubiegły rok szkolny zakończyliśmy otrzymując "Dyplom Placówki wspierającej dzieci w Nepalu". Dzięki zaangażowaniu dzieci ze Szkolnego Klubu UNICEF udało nam się zebrać 475 zł które przekazaliśmy na pomoc w odbudowywaniu szkół w Nepalu.2014/2015

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do III edycji ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Po raz kolejny razem postanowiliśmy zrobić coś dla innych. "Wszystkie Kolory Świata" to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sudanie Południowym. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sudanie Południowym tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Poprzez udział w akcji uczniowie poznali zagrożenia i potrzeby ich rówieśników z Sudanu Południowego. Dzieci przedstawiały samodzielnie przygotowane prezentacje dotyczące wybranych przez siebie państw - szczególną uwagę  poświęcono  życiu i zwyczajom ludności zamieszkującej te kraje.

Kolejnym etapem naszych działań było szycie laleczek wg otrzymanych szablonów. Bezcenna okazała się pomoc Mam, Babć, Cioć i innych członków rodzin. Bardzo dziękujemy! Dzięki zaangażowaniu wielu osób do naszej szkoły zawitało aż 46 przepięknych laleczek. Przez prawie dwa tygodnie można było podziwiać je na specjalnie zorganizowanej wystawie. Później wszystkie lalki trafiły na licytacje, które zorganizowaliśmy tuż przed feriami.  Sprzedając wszystkie lalki uzbieraliśmy  1351 złotych. Całą kwotę przekazaliśmy na konto UNICEF.

Przed nami ostatni etap konkursu. Już od 10 marca 2015 roku na specjalnym, konkursowym profilu na facebooku nasza przepiękna eskimoska będzie czekała na Państwa głosy. Spośród uszytych laleczek wybrana zostanie jedna, która według internautów będzie najoryginalniejsza. Nagrodą będzie koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole.

 

 


 

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej juz akcji UNICEF - "Szkoła z Prawami Dziecka - III edycja". Wszyscy uczniowie brali udział w różnorodnych lekcjach przygotowanych przez wychowawców w czasie których poznawali swoje prawa, ale również obowiązki z tych praw wynikające. W czasie zajęć każda klasa przygotowała własną listę osób nominowanych do odznaczenia Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka.  Spośród wielu osób największą ilość głosów ( a tym samym prawo do odznaczenia) uzyskali:

Beata Ossowska - Smeja

Jolanta Wasilewska

Agnieszka Jaroszewska

Marzena Nicgorska

Natalia Zaborowska

Wojciech Bednarski

Dyplomy i odznaczenia zostały uroczyście wręczone podczas festynu rodzin2014 

 

Projekt -Dzień Zmian-miał na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, zwiększenie świadomości uczniów na temat sytuacji rówieśników w krajach rozwijających się oraz integrację społeczności szkolnej i lokalnej.


 

W ramach akcji odbywały się w placówce zajęcia edukacyjne poświęcone poznaniu kultury wybranego kraju lub regionu na świecie. Zebrane informacje posłużyły do przygotowania jednodniowego wydarzenia, które integrowało środowisko wokół idei tolerancji i otwartości na inne kultury.

NOWOŚCI UNICEF 2013 KLUB KLUB UNICEF  EDUKACJA W AFRYCE SZKOŁY NA ŚWIECIE SZKOŁY NA ŚWIECIE-CD. SZKOŁY ŚWIATA O SZKOŁACH W CHINACH KOREA URUGWAJ NIGERIA KOLUMBIA JAPONIA INDIE ETIOPIA SUDAN AFRYKA

 

 

Przygotowania do Dnia Zmian rozpoczęły się około miesiąc wcześniej. Zadaniem dzieci było odszukanie jak największej ilości informacji na zadany temat i przygotowanie prezentacji multimedialnej. W ten sposób powstały prezentacje między innymi o dzieciach w Afryce i Indiach, o tym co jedzą ludzie w różnych częściach świata, jak wygląda edukacja na innych kontynentach  lub w co bawią się dzieci na innych kontynentach. najmłodsze dzieci wykonały plakaty pt: Dzieci Świata". Finał akcji w naszej szkole został zaplanowany na 24 czerwca 2013 podczas festynu szkolnego. wtedy właśnie dzieci i zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentacje oraz wziąć udział w zabawach i zadaniach związanych z tematyką prezentacji ( bawiliśmy się między innymi w "lwa i antylopę" z Afryki, sypaliśmy z kolorowego piasku hinduskie Rangoli, uczyliśmy się jeść pałeczkami, itp.

 


 

Gwiazdka Dla Afryki

Gwiazdka jest dla każdego z nas szczególnym okresem w roku. To czas rodzinnych spotkań, wspólnego ucztowania, obdarowywania najbliższych prezentami. Każde dziecko niecierpliwie czeka na przyjście Mikołaja i cieszy się z podarunków, które znajdzie pod choinką. Niestety wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich, nie ma szans na takie chwile radości.
Dla setek tysięcy rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które cierpią powodu braku dostępu do podstawowych szczepień chroniących przed śmiertelnymi chorobami. Dla rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie i niezwykle trudnych warunkach to właśnie zdrowie dzieci jest tym, czego pragną najbardziej. Dlatego razem
z UNICEF możesz podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone - życie!

Celem projektu jest:

  • Zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone,
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
  • Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

"Gwiazdka dla Afryki" to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach  owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów szczepień pomieści pudełeczko, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy - uratować życie dziecka!

 

12 grudnia 2013r. w naszej szkole odbędzie się świąteczny Kiermasz podczas którego wystawione zostaną wszystkie prezenty przygotowane przez uczniów. Kupując małą paczuszkę będzie można "wysłać" dzieciom w Sierra Leone -prepau.

 

Gwiazdka Dla Afryki

12 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się świąteczny Kiermasz podczas którego wystawione zostały wszystkie prezenty przygotowane przez uczniów w ramach akcji GWIAZDKA DLA AFRYKI . Kupując małą paczuszkę można było ?wysłać? dzieciom w Sierra Leone ?prezent? przekazując na ten cel darowiznę stanowiącą równowartość wybranego przez siebie podarunku.

Gwiazdka jest dla każdego z nas szczególnym okresem w roku. To czas rodzinnych spotkań, wspólnego ucztowania, obdarowywania najbliższych prezentami. Każde dziecko niecierpliwie czeka na przyjście Mikołaja i cieszy się z podarunków, które znajdzie pod choinką. Niestety wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich, nie ma szans na takie chwile radości.
Dla setek tysięcy rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które cierpią powodu braku dostępu do podstawowych szczepień chroniących przed śmiertelnymi chorobami. Dla rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie i niezwykle trudnych warunkach to właśnie zdrowie dzieci jest tym, czego pragną najbardziej. Dlatego razem
z UNICEF możesz podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone ? życie!

 

?Gwiazdka dla Afryki? to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach  owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów szczepień pomieści pudełeczko, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy ? uratować życie dziecka!