Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1492016
ERASMUS+ Szymbark PDF Drukuj

Dnia 11.05.2016 r. starsze grupy realizujące program ERASMUS+ udały się na wycieczkę do Szymbarka. Tu wraz z przewodnikiem poznały historię powstania Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Główną atrakcją była wizyta w "Domu do góry nogami"! Już przed domem wszystkich opanowała radosna atmosfera, a po wejściu do środka /kiedy błędnik zaczął u każdego szaleć/ była już tylko wspaniała zabawa!

Żal było opuszczać takie ciekawe miejsce. Kolejnym etapem edukacji było oglądanie najdłuższej deski świata oraz wysłuchanie historii jej powstania. Następnie dzieci oglądały sprowadzone z dalekiej Syberii Domy Sybiraków, stary pociąg, wysłuchały opowieści o niedźwiedziu Wojtku, który "służył" w polskiej armii i oglądały jego pomnik, a na koniec wszyscy weszli do dawnego bunkra. Tam wysłuchali opowieści o działaniach wojennych i uczestniczyli /przy zgaszonym świetle/ w rekonstrukcji działań zbrojnych z okresu II wojny światowej.

Wielką ciekawostką jest największy fortepian świata, który wystawiony jest w sali reprezentacyjnej. Regularnie odbywają się tu koncerty - jednocześnie gra odbywa się na dwóch instrumentach: na największym i na zwyczajnych rozmiarów. zarówno najdłuższa deska świata, jak i największy fortepian świata posiadają certyfikaty rekordów Guinnessa.