Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525268
Sportowa szkoła PDF Drukuj

"W zdrowym ciele zdrowy duch!"- tak zwykliśmy mawiać o tych, którzy lubią sport i nie unikają wysiłku fizycznego. A właśnie w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sztumie tak się dzieje. Od pierwszych tygodni nowego roku szkolnego uczniowie chętnie podejmują sportowe wyzwania. Już we wrześniu uczniowie klas IV biegali w szkolnych biegach przełajowych. Październik zaś upłynął pod znakiem unihokeja oraz sztafet.

 

 

W dniach 20 i 22 października dziewczynki i chłopcy rywalizowali zażarcie o miejsce na podium w gminnych rozgrywkach w unihokeja w Nowej Wsi. Uczennice klas VI Ewa Kikut, Magdalena Kopecka, Adrianna Błaszczak, Karolina Pluta wywalczyły brąz. Nieco słabiej powiodło się w tej dyscyplinie chłopcom: Filipowi Kamińskiemu, Rafałowi Bułajowi, Jarosławowi Biskupowi i Kamilowi Czuba.- zajęli IV miejsce. Natomiast 21 października nasi reprezentanci uczestniczyli w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych w Garczynie. Dziewczynki uplasowały się na 11 pozycji, a chłopcy na 6. Wywalczone lokaty zmobilizowały zawodników na tyle, że postanowili trenować ze zdwojoną siłą i w przyszłym roku stanąć na podium.

Tego życzymy naszym reprezentantom i trzymamy kciuki!!!

Reprezentacja dziewcząt: Magdalena Kopecka, Ewa Kikut, Karolina Pluta, Natalia Lewowicka, Anna Wudarczyk, Zuzanna Domrzalska, Patrycja Rozwadowska, Sylwia Mróz, Magdalena Ciupak, Weronika Korda.

Reprezentacja chłopców: Filip Kamieński, Jarosław Biskup, Rafał Bułaj, Dawid Kowszewicz, Michał Affek, Łukasz Mikucki, Rafał Długokęcki, Aleksander Mróz, Jacek Lis, Mateusz Wilczewski