Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1665608
PODSUMOWANIE PROJEKTU "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE" W KARTUZACH WRAZ Z PIERWSZOKLASISTAMI Z NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj

 

więcej zdjęć

Dlaczego warto nosić odblaski?

Jak się zachować, gdy zaczepia nieznajomy?

Jakie trzeba znać numery telefonów?

Co trzeba wiedzieć idąc pieszo do szkoły?

Gdzie można się bezpiecznie kąpać?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskało sześć tysięcy pierwszoklasistów,

którzy uczestniczyli w "Uczę się bezpieczeństwa" realizowanym

przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Podsumowano go 20 czerwca 2017 r.w Kartuskim Centrum Kultury.

 

Celem projektu "Uczę się bezpieczeństwa" jest poprawa bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie życia. Projekt przygotowały funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a jego partnerami byli Wojewoda Pomorski i Fundacja Lotos. Projekt rozpoczął się we wrześniu i skierowany był do uczniów klas pierwszych. Podczas realizacji projektu omówiono m.in., co trzeba wiedzieć, by bezpiecznie dojść pieszo do szkoły, jakie obowiązki ma pasażer samochodu, dlaczego ważne są odblaski, jakie numery telefonów trzeba znać, jakie są bezpieczne miejsca do zabawy. Policjanci wyjaśniali też, jak bezpiecznie korzystać z internatu, jak bezpiecznie zachowywać się w domu czy jak korzystać z urządzeń elektrycznych. Ostatni blok poświęcono wypoczynkowi podczas wakacji.

 

Podczas uroczystego podsumowania projektu, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda Dariusz Drelich, Krzysztof Kozelan, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Piotr Socha, zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, komendanci KPP z Kartuz i Sztumu oraz funkcjonariusze wydziałów profilaktyki z Kartuz i Gdańska, byli także pierwszoklasiści naszej szkoły w obecności Pani dyrektor ?- Beaty Ossowskiej- Smeji, wychowawców ? -Renaty Skoczyńskiej i Marioli Lewandowskiej oraz opiekunów Karoliny Mackiewicz i Justyny Steniger.

Uczestnicy spotkania poznali autorkę bohaterów komiksu ? Zuzę i Marcela. Wysłuchali piosenek kaszubskich. Na zakończenie spotkania uczestnicy projektu otrzymali od wojewody i komendanta policji odblaski i daszki do ochrony przed słońcem.

Możemy być spokojni, że podczas tych wakacji dzieci uczestniczące w projekcie będą dobrze do nich przygotowane i wyedukowane. Z pewnością będą też pomagać i służyć radą swoim rówieśnikom. Wiedzą, jak reagować na zagrożenia, jak się przed nimi ustrzec i jakich zasad należy przestrzegać. Wiedza, jaką zdobyli przyda się nie tylko podczas wakacji, ale też w domu i w szkole.