Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525245
Eko warsztaty PDF Drukuj

W ramach I Szkolnego Festiwalu Nauki "Naukowy zawrót głowy" w sobotę 27.05. 2017 r. odbyły się dla chętnych uczniów z klas I-III EKO-warsztaty. Mali badacze -odkrywcy rozpoczęli przygodę z nauką zajęciami "Czego gołym okiem nie widać". Poprzez okular mikroskopu ujrzały budowę skrzydełka osy, włókna jedwabiu, rozszyfrowały zakodowane informacje. Rozwijali kreatywność podczas zajęć "Coś z niczego. Recykling- co to takiego?", podczas których wymyślali nowe zastosowania dla zużytych przedmiotów.

Realizacji kolejnych zadań sprzyjało zastosowanie zasady: widzę, dotknę, poznam, zapamiętam. W klasie przyrodniczo - ekologicznej zostały przybliżone "Tajemnice wody" . Sprawdziliśmy co pływa, co tonie,  nauczyliśmy jajko pływać oraz dowiedzieliśmy się co to takiego jest  napięcie powierzchniowe wody. Staraliśmy się zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie, np. co kryje wnętrze wulkanu?

Nie udało się poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania- więc już dzisiaj  umawiamy się i zapraszamy na kolejne spotkanie.


więcej zdjęć