XIV BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI PDF Drukuj

Bałtycki Festiwal Nauki zaliczany jest do największych festiwali nauki w kraju i cieszy się jednocześnie szerokim zainteresowaniem mieszkańców Pomorza. W ramach Festiwalu zaplanowano ponad 520 wydarzeń popularyzujących naukę, odbywających się m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Pelplinie, Borucinie czy Helu. W programie Festiwalu znalazły się m.in: konferencje i pikniki naukowe, wykłady, warsztaty, dyskusje panelowe, prezentacje doświadczeń i eksperymentów, zwiedzanie laboratoriów, naukowe wycieczki plenerowe, spektakle i wiele innych ciekawych imprez.
Bałtycki Festiwal Nauki zaliczany jest do największych festiwali nauki. Festiwal adresowany jest do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku.

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

Wysoka ranga imprezy znajduje również swoje odzwierciedlenie w patronatach honorowych min. Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydentów Miast Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.