Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525285
Tydzień zdrowia i sportu 20.03.2017- 24.03.2017 PDF Drukuj


więcej zdjęć

PONIEDZIAŁEK 20.03.2017R

Spotkanie z Panią od spraw "Prawidłowego żywienia"

Wiem, co jem !

Pierwszego dnia astronomicznej wiosny zainaugurowaliśmy Tydzień Zdrowia.

Dzisiaj wszystkie klasy czwarte wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia, które poprowadziła pani Weronika Weremko - ceniony dietetyk z Gdańska. Uczniowie dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę na temat racjonalnego żywienia, w tym wartości odżywczych wybranych pokarmów, zasad komponowania posiłków oraz częstotliwości ich spożywania. Poznali też zdrowe zamienniki niezdrowych przekąsek, a także istotną rolę wody dla organizmu człowieka. Na zakończenie zajęć na czwartoklasistów czekała owocowa uczta w postaci słodkich kawałków melona, kiwi, mango i ananasa.

 

WTOREK 21.03.2017R

Zdrowe śniadanie.

Wiosenne śniadanie przygotowane. Stoły uginają się od apetycznych kanapek, wręcz uśmiechających się i kuszących "Zjedz mnie" . Bukiety i dekoracje stołów zachwycają kolorystyką oraz pomysłowością, a także udowadniają, że wiosna przyszła naprawdę.

Rozgrywki dla klas V- tych w Mini piłce siatkowej. Zwyciężyła klasa Vb.

ŚRODA 22.03.2017R

Rozgrywki w ?Dwa ognie? dla klas IV-tych . Zwyciężyła klasa IV e

Przerwy rekordów Guinnessa SP 2 w Sztumie- w czasie Tygodnia Zdrowia uczniowie mieli wyjątkową okazję, aby przerwy spędzić aktywnie w sali gimnastycznej. W-fiści, zaproponowali im udział w biciu szkolnych rekordów Guinnessa - w dowolnych skokach przez skakankę w ciągu minuty, odbiciach górnych i dolnych piłką oraz rzucie piłką lekarską. Pierwszymi rekordzistami w tych kategoriach okazali się Karolina Kawińska, Patrycja Paprocka oraz Jacek Wiwatowski. Gratulujemy .

CZWARTEK 23.04.2017R

1. Master szef junior (1 dziewczynka i 1 chłopiec) uczniowie przygotowują przepis na sałatkę owocową, którą będą robić na sali gimnastycznej ( czas 30 min) owoce zakupują we własnym zakresie. Komisja wybierze estetycznie wyglądającą oraz najsmaczniejszą sałatkę.
2. Konkurs plastyczny (1 dziewczynka, 1 chłopiec)
3. Konkurs czucia ( 1 dziewczynka, 1 chłopiec)
4. Konkurs smaku ( 1 dziewczynka, 1 chłopiec)
5. Witaminowe rozterki ( 1 dziewczynka, 1 chłopiec)
Na koniec wszystkich konkursów została wybrana najładniejsza i najciekawsza Piramida Żywienia .

4. Krzyżówka ( 1 dziewczynka, 1 chłopiec)

5. Łamigłówki ( 1 dziewczynka, 1 chłopiec)

PIĄTEK 24.03.2017R

Rozgrywki szkolne w piłce nożnej drużyn mieszanych dla klas VI-tych. Zwyciężyła klasa VI c.

Przerwy rekordów Guinnessa SP 2 w Sztumie.