Wiosna 2017 w klasach 1-3 PDF Drukuj

Zdrowa, bezpieczna, ekologiczna szkoła

to priorytet wychowawczy w naszej szkole,

który realizowaliśmy przy okazji Pierwszego

Dnia Wiosny. W klasach 1-3...

odbyły się różnorodne zajęcia: ozdabialiśmy nasze klasy obrazkami i kolorowankami o tematyce wiosennej, robiliśmy wiosenne porządki, szukaliśmy wiosnę w naszym mieście i nie tylko, przygotowywaliśmy pyszne i zdrowe wiosenne kanapki, sałatki, soki, koktajle i drugie śniadanie. Każda klasa przygotowała cenne informacje na temat warzyw i owoców, które warto jeść. Prace wywieszone zostały na szkolnym korytarzu. Odbył się happening wiosenny na szkolnym boisku klas 1-3. Dzieci ozdobiły boisko wiosennymi kolorowymi obrazkami, brały udział w zajęciach ruchowych pod hasłem ?Zabawy terenowe ? bezpieczne i zdrowe?, budowały wiosenny tor przeszkód, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie podczas wiosennych spacerów. Dowiedziały się kiedy przychodzi wiosna fenologiczna i klimatyczna, rozmawiały o powracających ptakach i roślinach chronionych. Czytały i same układały wierszyki i rymowanki o wiośnie. Zapraszały też do samodzielnie wymyślonych gier: Wiosenny Piotruś, Memory o znakach drogowych, gry planszowe.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, bo nie sposób wszystkiego opisać. Zdjęcia z poszczególnych klas dostępne są w zakładce Z ŻYCIA KLASY.

Koordynator E. Krawczykowska