Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525237
Potyczki Językowe "Czytamy w szkole - z książką przez życie" PDF Drukuj


więcej zdjęć

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole tradycyjnie odbywają się Potyczki Językowe dla klas IV-VI. W tym roku zorganizowano je pod znamienitym hasłem "Czytamy w szkole - z książką przez życie". Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie,

a dodatkową jego atrakcją byli niezwykli goście znani z lektur szkolnych -Ania z Zielonego Wzgórza, dziewczynka z zapałkami, Harry Potter oraz bogowie greccy.

 

Potyczki rozpoczęły się od prezentacji drużyn, po których przyznano pierwsze punkty. Zawodnicy zmagali się w wielu różnorodnych konkurencjach, wymagających wykazania się między innymi refleksem, dobrą pamięcią, pomysłowością oraz znajomością lektur. Zadania przebiegały w miłej atmosferze, ale w powietrzu czuć było ducha rywalizacji, gdyż każda z drużyn do końca walczyła o najmniejszy nawet punkt. Niestety zwyciężyć mogła tylko jedna klasa. Tegoroczne zmagania polonistyczne można zaliczyć do bardzo udanych, bo przecież nie ma nic lepszego, niż zabawa i nauka w jednym, i to jeszcze z miłości do ojczystego języka.

A oto wyniki:

Kategoria klasy IV

I miejsce - IV e
II miejsce - IV b
III miejsce - IV c

Kategoria klasy V

I miejsce - V a
II miejsce - V c
III miejsce - V b

Kategoria klasy VI

I miejsce - VI c
II miejsce - VI a
III miejsce - VI b

Więcej zdjęć na stronie Dwójka ? w przerwie