Potyczki Językowe "Czytamy w szkole - z książką przez życie" PDF Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole tradycyjnie odbywają się Potyczki Językowe dla klas IV-VI. W tym roku zorganizowano je pod znamienitym hasłem "Czytamy w szkole - z książką przez życie". Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie,

a dodatkową jego atrakcją byli niezwykli goście znani z lektur szkolnych -Ania z Zielonego Wzgórza, dziewczynka z zapałkami, Harry Potter oraz bogowie greccy.

Potyczki rozpoczęły się od prezentacji drużyn, po których przyznano pierwsze punkty. Zawodnicy zmagali się w wielu różnorodnych konkurencjach, wymagających wykazania się między innymi refleksem, dobrą pamięcią, pomysłowością oraz znajomością lektur. Zadania przebiegały w miłej atmosferze, ale w powietrzu czuć było ducha rywalizacji, gdyż każda z drużyn do końca walczyła o najmniejszy nawet punkt. Niestety zwyciężyć mogła tylko jedna klasa. Tegoroczne zmagania polonistyczne można zaliczyć do bardzo udanych, bo przecież nie ma nic lepszego, niż zabawa i nauka w jednym, i to jeszcze z miłości do ojczystego języka.

A oto wyniki:

Kategoria klasy IV