Wojewódzki Konkurs Historyczny "Gdańszczanie - Pomorzanie - Polacy. Bohaterowie Sierpnia 80" PDF Drukuj

LINK DO ALBUMU

W dniu 14 grudnia 2016 r. odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku Wojewódzki Konkurs  Historyczny "Gdańszczanie - Pomorzanie - Polacy. Bohaterowie Sierpnia 80". Etap wojewódzki zgromadził 63 uczniów z 21 szkół podstawowych z całego województwa pomorskiego. Reprezentanci naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w konkursie uzyskując następujące wyniki: Milan Safader - 3 miejsce, Krzysztof Gromko - 8 miejsce i Otylia Pietrzyk - tytuł finalistki. Przygotowując się do konkursu uczniowie uczestniczyli 2 grudnia 2016 r. w warsztatach historycznych w ECS poznając skrawek historii najnowszej w miejscu, w którym ona powstawała.