Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1665614
CZYTANIE ZBLIŻA PDF Drukuj

więcej zdjęć

XVI  FINAŁ kampanii społecznej Cała Polska  czyta dzieciom odbył się  pod hasłem CZYTANIE ZBLIŻA. Tym razem zbliżyło dosłownie rzeszę  sprzymierzeńców głośnego czytania . W sztumskim kinoteatrze o godzinie 10. 00 spotkali się:

wolontariusze czytający głośno  w Zespole Szkół w Starym Targu,

wychowankowie  Przedszkola nr 1 im.  Kubusia Puchatka,

przedszkolaki z Przedszkola  "Na Słonecznej Górce",

wolontariusze głośnego czytania z Gimnazjum nr 1 w Sztumie

oraz uczniowie z sztumskiej dwójki.

Nie ma spotkania  czytelniczego bez czytania. Przez 16 lat  czytali  dzieciom z Powiatu Sztumskiego znani i lubiani sztumianie, przedstawiciele różnych zawodów. tatusiowie, ludzie z pasją.

W tym roku czytały nam babcie i dziadkowie. Na spotkaniach  z książką  w gościnnych  salach SCK czytali między innymi :  druh  Jerzy Wesołowski (dziadek rocznego Edwarda),  Elżbieta Wnuk  (babcia  szóstki wnucząt), Barbara Małyska  ( babcia ósemki wnucząt).

Na finałowym spotkaniu czytelniczym  "Żabę ze Sztumu"  brawurowo przedstawił Czesław Oleksiak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie, prywatnie dziadek  piątki wnucząt.

Nagroda dla wszystkich obecnych na finałowym spotkaniu czytelniczym było przepiękne i bardzo wzruszające przedstawienie pt. Kraina lodu,  przygotowane przez grupę Pszczółek z Przedszkola nr1 im. Kubusia Puchatka.