Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525188
Powiatowy konkurs czytelniczy W lekturowie : Z Łukaszem Wierzbickim w świat PDF Drukuj

Po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w powiatowym konkursie czytelniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową z Waplewa. Trzyosobowa drużyna składająca się z zaczytanych uczennic z klasy I, II i III wyruszyła na poszukiwanie przygód z Łukaszem Wierzbickim, autorem między innymi takich pozycji, jak: Machiną przez Chiny, Dziadek i niedźwiadek oraz Afryka Kazika. Wszystkie te fascynujące tytuły łączy jedno: są oparte na autentycznych wydarzeniach. Ania, Lenka i Amelka solidnie przygotowały się do konkursu. Odpowiadały na bardzo szczegółowe pytania dotyczące treści książek, rozwiązywały kalambury, uzupełniały krzyżówki oraz wykreślanki, składały puzzle. Przygotowały także krótką prezentację, w której szczegółowo opowiedziały zgromadzonym historię misia Wojtka, który w czasie II wojny światowej pomagał nosić polskim żołnierzom pociski- między innymi pod Monte Cassino. Co za historia!!! Dziewczyny walczyły dzielnie i zajęły trzecie miejsce! A tak a propos- koniecznie przeczytajcie te książki, naprawdę warto! Zresztą zapytajcie sami nasze ekspertki Anię z Ia, Lenkę z IIa oraz Amelię z IIIa.

Zapraszamy do biblioteki! Uczennice do konkursu przygotowała Justyna Affek.więcej zdjęć