Menu strony

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła

Projekty i programy

Dokumenty

Dla rodziców

Rzecznik praw dziecka

Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kategorie artykułów

Licznik odwiedzin

Odsłon : 1525284
Tajemnice naszej szkolnej biblioteki PDF Drukuj

Więcej zdjęć

Największe tajemnice w szkolnej bibliotece ukryte są na kartkach książek. Chętnie odkrywamy je przed czytelnikami i słuchaczami.

 

Aby uchylić rąbka tajemnic ukrytych w książkach  zapraszamy  do  biblioteki wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Uśnicach, uczniów naszej szkoły objętych nauczaniem włączającym oraz podopiecznych szkolnej świetlicy socjoterapeutycznej.

W styczniu bohaterką warsztatów czytelniczych w bibliotece była Matylda, tytułowa postać z  książki  Roalda  Dahla .  Niezwykła dziewczynka, uwielbiająca czytanie książek  oczarowała słuchaczy. Jej fascynacja biblioteką stała się pretekstem do zabawy literami i słowami. Ogromną niespodziankę w czasie warsztatów sprawili uczestnikom wychowankowie szkoły w Uśnicach, którzy ? uczyli języka migowego. Przy łakociach oraz aromatycznej  herbacie nauka szła doskonale.

W marcu  ponownie w bibliotece było pracowicie, gwarno i wesoło. Tym razem za sprawą  Baltica- bohatera książki Barbary Gawryluk. Przygoda psa, który ponad 200 kilometrów dryfował na krze  urzekła słuchaczy. Dzieci            z zapartym tchem słuchały fragmentów książki a następnie  obejrzały film              z akcji ratunkowej. Wykonały także ilustracje do książki techniką wydzieranki no i oczywiście ? przeskakiwały z kry na krę?. Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe  medale z wizerunkiem pieska.

Zainteresowanych odkrywaniem kolejnych tajemnic ukrytych na kartkach książek zapraszamy do szkolnej biblioteki.